Konik kwadratowy to jedna z podstawowych huśtawek do terapii Integracji Sensorycznej, pozwala na ćwiczenia równoważne oraz z ruchem linowym i rotacyjnym. Długość 150 cm, regulowane liny, wykonany z możliwie lekkich i bezpiecznych materiałów. Do wyboru różne kolory obicia.
Darmowa dostawa tylko dla produktów nie gabarytowych
Jeden z podstawowych sprzętów, huśtawek do terapii Integracji Sensorycznej. Został wykonany tak aby ważył jak najmniej i nie sprawiał trudności w podnoszeniu dla terapeuty, ale był jednocześnie wytrzymały.
W tej konfiguracji produktu otrzymujesz specjalne urządzenie(podwieszkę) pozwalającą na stosowanie ławki do ćwiczeń rotacyjnych oraz góra-dół.
Konik można również zawiesić bez ,,podwieszki". Takie podwieszenie pozwala na ruch liniowy, a konik jest wówczas dużo stabilniejszy. Konik zawieszany jest na 4 linach a każda lina jest regulowana, tak aby terapeuta mógł dostosować wysokość zawieszenia.
Sprzęt wykorzystywany do kształtowania obustronnej koordynacji ruchowej, reakcji równoważnych, koordynacji wzrokowo-ruchowej, integracji odruchów tonicznych /szczególnie Tonicznego Odruchu Błędnikowego/ , wzmacniania napięcia mięśni posturalnych /zginaczy i prostowników/ oraz ogólnej stymulacji układu nerwowego poprzez silne bodźcowanie receptorów układu przedsionkowego i proprioceptywnego.
Produkt został zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie.
Wyrób medyczny, który powstaje z wyłącznie certyfikowanych materiałów. Produkowany przy uwzględnieniu norm unijnych wymienionych na deklaracji zgodności CE oraz zgodnie z wymaganiami Ustawy o wyrobach medycznych z dnia 20 maja 2010r.
Wymiary konika:
długość 150 cm, szerokość 20 cm
Waga konika około 9,5 kg
Waga podwieszki dołączonej do konika około 2,5 kg
Zachęcamy do zakupu naszej nowości usprawniającej zajęcia terapii SI, którą stworzyliśmy wspólnie z Panem od Sensoryki>>>. Mianowicie mowa jest o kieszeniach do huśtawki na przykład typu konik.
Kliknij i sprawdź nasze kieszenie>>>
O produkcie i jego zaletach, krótko opowiada Pan od Sensoryki, spójrzcie sami: