Wydaj jeszcze 300,00 zł i otrzymaj darmową dostawę!

Darmowa dostawa tylko dla produktów nie gabarytowych 

Koszyk 0

Kalkulator kosztu dostawy

Możesz sprawdzić koszt dostawy podając dane adresu dostawy, proszę nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy" i wypełnić formularz.

Kalkulator kosztu dostawy

Proszę podać dane adresowe punktu dostawy i nacisnąć przycisk "Sprawdź koszt dostawy".

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Gniotki

Filtruj według
Pokazano 1-30 z 412 pozycji

Oferujemy Państwu szeroki wybór gniotków, squeezów i innych pomocy do ściskania, które świetnie służą do terapii ręki, zachęcając do ćwiczeń swoją różnorodnością i ciekawymi efektami przy naciskaniu. Ściskacze mogą być również świetnymi zabawkami antystresowymi zarówno dla małych jak i dużych dzieci. Sprawdź naszą ofertę i wybierz coś dla siebie!

Squeeze

w naszej ofercie znajdziecie oprócz najpopularniejszego standardowego squeeza - piłki w siatce / winogrona również wiele wariacji -> w różnych kolorach, z brokatem, świecących, dużych i małych, z kuleczkami w środki. Wybór jest naprawdę bardzo duży! A ponieważ dzieci lubią zmiany to warto się wyposażyć w wiele rodzajów gniotków!

Co to jest Gniotek

Gniotki albo gnieciuchy to zabawka która była znana jeszcze naszym rodzicom, ale co to właściwie jest i do czego służy? Najczęściej jest to mały, mieszczący się w dziecięcej dłoni przedmiot, który można ściskać wywołując tym różnorakie efekty i stawiając różny opór, a także dostarczając dodatkowych wrażeń (np gniotki z kolcami). Gniotek co warto zaznaczyć to wdzięczna pomoc terapeutyczna która kosztuje niewiele, a mają wiele zalet dla rozwoju dziecka. Oto niektóre z nich: stymulują sensorycznie (kolor, faktura, gęstość, zapach), poprawiają napięcie mięśni palców i dłoni, redukują stres, doskonalą małą motorykę, niektóre rodzaje gniotków rozwijają także chwyt pęsetowy, wspomagają rozwój mowy, poprawiają nastrój, poprawiają koordynację obustronną, mogą poprawić krążenie w obrębie dłoni, sprawdzą się jako tzw. „wyciszacze” i rozwijają także kreatywność i wyobraźnię.

Obserwacja reakcji dziecka na niektóre gniotki, może być także początkiem dostrzeżenia sensorycznych preferencji oraz symptomów zaburzeń sensorycznych. Z uwagi na różnorodność gniotków, mogą się sprawdzić u dzieci np. z obniżonym napięciem mięśniowym (także dzieci z MPD) – dziecko ściskając gniotek, będzie miało poczucie sukcesu, a dodatkowo usprawni ręce. Równie dobre działanie przyniosą takie gniotki (z odpowiednio dobraną fakturą/gęstością), dziecku z podwyższonym napięciem mięśniowym.

I najważniejsze! Gniotki można wykonać z dzieckiem w domu. Warto wykorzystać balony, które można wypełnić różnymi fakturami.

Nie wszystko można zrobić samemu, w naszym sklepie znajdziesz niezwykle szeroki wybór gniotków. Jeszcze nigdy rodzajów gnieciuchów nie było tak wiele do wyboru. Znajdziesz u nas wszelkie możliwe wzory, różne rodzaje wypełnień czy "dodatkowe efekty" jak wysuwany język, pachnące, świecące, z kolcami, z włoskami, miękkie i twarde to wszystko sprawia że samemu chce się ściskać każdy z tych gniotków! Dla dzieci z trudnościami w motoryce małej taka dodatkowa motywacji do ćwiczeń jest bardzo ważna, dlatego gniotek to strzał w dziesiątkę!

Menu

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się