Warsztaty KING OF SWINGS oraz międzynarodowa konferencja ,,Wieloprofilowe spojrzenie na Integracje Sensoryczną" odbędzie się w nowo powstałym centrum konferencyjnym o3Meet w Warszawie przy ul. Mangalia 1. Miejsce to znajduje się niedaleko centrum Warszawy, lotniska Okęcie im. Chopina, przy przystankach autobusowych oraz nowo powstałej trasie tramwajowej biegnącej do centrum Warszawy.
Na miejscu będzie zapewniony serwis kawowy przez cały dzień oraz obiad w hotelowej restauracji w cenie biletów.
Całe piętro konferencyjne będzie dostępne tylko dla Państwa. W foyer będą czekali wystawcy, którzy będą prezentowali swoją ofertę.
Centrum konferencyjne jest połączone z hotelem o3 w którym mogą Państwo wykupić nocleg w specjalnej cenie na hasło EMPIS.
Darmowa dostawa tylko dla produktów nie gabarytowych
Gorąco zapraszamy Państwa na wydarzenie jakie nie miało jeszcze miejsca w historii SI w Polsce. Dwudniowe, światowej klasy, warsztaty z Alexem Lopiccolo (02-03.10.2025) oraz wyjątkową, Międzynarodową Konferencję: ,,Wieloprofilowe spojrzenie na Integrację Sensoryczną”(04.10.2025). W pierwszych dniach października przyjadą do Warszawy eksperci w dziedzinie Integracji Sensorycznej z wielu stron świata (7 mówców z zagranicy), żeby podzielić się z Wami najnowszymi badaniami, metodami diagnozy i terapii, a także swoim, nieraz odmiennym od Polskiego, spojrzeniem na Integrację Sensoryczną.
Wszystkie wystąpienia zagranicznych wykładowców będą tłumaczone symultanicznie, co zapewni wygodę i komfort odbioru każdej prelekcji.
Zarówno podczas warsztatów jak i konferencji zapewniamy przerwy kawowe oraz obiad w hotelowej restauracji. Czas między wykładami będzie również świetną okazją do networkingu. Na miejscu będzie utworzona również strefa do prowadzenia wywiadów między innymi z naszymi prelegentami, gdzie będzie można zrobić zdjęcia czy nagrania na swoje własne potrzeby. (zapraszamy do kontaktu w tej sprawie)
Na miejscu wystawcy zaprezentują swoje oferty, będzie również możliwość wykonania zakupów w specjalnych, promocyjnych cenach a firma EMPIS przedstawi bardzo dużo nowości, które będą mogli Państwo po raz pierwszy zobaczyć na żywo.
Całe wydarzenie będzie prowadzone przez agencję eventową. Zostanie zapewnione profesjonalne nagłośnienie, oświetlenie, scena a wszystkie prezentacje i materiały będą przedstawiane na widowiskowym Ekranie LED.
Na koniec wydarzenia szykujemy dla Państwa wyjątkową atrakcję – loterię z nagrodami, podczas której wylosujemy m.in. sprzęt do terapii Integracji Sensorycznej (o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych), ufundowany przez fundację firmy EMPIS.
• Virginia Spielmann prelegentka z USA.
Dyrektor Wykonawcza słynnego Instytutu STAR, założonego przez dr Lucy Jane Miller. Związana z Colorado State University i Salem State University,
konsultantka kliniczna ICDL.
• Kim Griffin prelegentka z Wielkiej Brytanii.
Terapeutka o ogromnym doświadczeniu, założycielka platformy GriffinOT, oferującej internetowe wsparcie terapeutyczne. Absolwentka szkoleń u Lucy Miller i Zoe Mailloux. Certyfikowana terapeutka integracji sensorycznej (SIPT). Podczas konferencji planowana jest niespodzianka wydawnicza oraz możliwość zdobycia podpisu autorki.
• Alex Lopiccolo nasz gość specjalny z USA.
Alex prowadzi szkolenia i warsztaty na całym świecie - jest znanym i cenionym instruktorem i terapeutą z licznymi certyfikatami. Certified Occupational Therapy Assistant, Certified Personal Trainer and Nutrition Consultant, wieloletni praktyk terapii Integracji Sensorycznej.
• Michele Parkins prelegentka z USA.
Współpracownica dr Lucy Jane Miller. Certyfikowana terapeutka zajęciowa (OTR)i Integracji Sensorycznej (SIPT).
Międzynarodowa instruktorka terapii zaburzeń Integracji Sensorycznej. Uczestniczka badań nad związkiem między doznaniami sensorycznymi a emocjami.
• Ad Verheul prelegent z Holandii.
Terapeuta zajęciowy, współtwórca metody Snoezelen (Sali Doświadczania Świata) i współzałożyciel International Snoezelen Association.
• Dr hab. Krystyna Rymarczyk prelegentka z Polski.
Psycholog specjalizująca się w neuropsychologii, adiunkt w Katedrze Psychologii Poznawczej i Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
• Dr n.med. i n. o zdr. Joanna Surowińska prelegentka z Polski.
Specjalistka fizjoterapii, nauczycielka IVG e.V oraz trenerka grupy SET.
• Ewelina Posadowska prelegentka z Polski.
Pedagog przedszkolny, wszesnoszkolny i specjalny, terapeutka integracji sensorycznej, szkoleniowiec. Prowadzi żłobek i przedszkole ,,Pępek Świata" oraz Pracownie Rozwoju Dziecka w Złotoryi.
• Olga Lucia Jimenez prelegentka z Francji.
Specjalistka z 30-letnim doświadczeniem w terapii Integracji Sensorycznej. Związana z Instytutem Terapii Zajęciowej w Montpellier oraz z Francuskim Krajowym Stowarzyszeniu Terapeutów Zajęciowych (ANFE).
• Irene Bressan prelegentka z Włoch.
Certyfikowana terapeutka Integracji Sensorycznej Ayres, wieloletnia prezes włoskiego Stowarzyszenia SI Associazione Italiana di Integrazione Sensoriale (SEN-SiS).
Sala konferencyjna jest połączona z hotelem, w którym na hasło EMPIS mogą Państwo zarezerwować nocleg w preferencyjnej cenie:
Pokój 1-os. ze śniadaniem – 310 zł/ doba
Pokój 2-os. ze śniadaniem – 350 zł/doba.
Hotel jest świetnie skomunikowany z centrum Warszawy, co umożliwia dobry dojazd i możliwość szybkiego dotarcia do ciekawych miejsc w stolicy.
Plan konferencji:
7.30-8.20 - rejestracja uczestników konferencji
8.25 - 8.30 Powitanie
8.30 - 9.00 Ewelina Posadowska NIE MA NIEGRZECZNYCH DZIECI-czyli jak wspierać integrację sensoryczną w grupie dzieci
9.00-9.20 - prezentacja filmu Historia Integracji Sensorycznej w Polsce
9.20-10.00 Alex Lopiccolo (już wkrótce opublikujemy temat prelekcji)
10.00-10.45 Irene Bressan - standardy w terapii Ayres Sensory Integration®, tworzenie funkcjonalnej i wspierającej przestrzeni
10.45-10.55 przerwa kawowa
10.55-11.40 Olga Lucia Jimenez Dysgrafia i propriocepcja
11.40-12.20 dr Krystyna Rymarczyk - Stymulować, ale jak? Badania neuroobrazowe i rozwój mózgu dziecka
12.20-12.30 przerwa kawowa
12.30-13.20 Michele Parkins Rola zaangażowania sensoryczno-emocjonalnego: ukierunkowanie ekspresji emocjonalnej w zabawie sensorycznej
Zabawa motoryczna w celu poprawy rozwoju społeczno-emocjonalnego i sensoryczno-motorycznego
13.20-14.10 Kim Griffin Wywieranie wpływu za pomocą strategii sensorycznych w domu i szkole
14.10-15.00 - lunch
15.00-15.40 dr Joanna Surowińska Znaczenie odruchów pierwotnych w rozwoju psychomotorycznym dziecka w kontekście neurobiologicznej dojrzałości ośrodkowego układu nerwowego
15.40-16.20 -Virginia Spielmann (już wkrótce opublikujemy temat prelekcji)
16.20-16.30 przerwa kawowa
16.30-17.30 Ad Verheul Snoezelen w teorii i praktyce: Stymulacja wielozmysłowa w pracy z osobami o zróżnicowanych potrzebach
17.30-18.00 podziękowania, rozdanie nagród ufundowanych przez firmę EMPIS