Wydaj jeszcze 300,00 zł i otrzymaj darmową dostawę!

Darmowa dostawa tylko dla produktów nie gabarytowych 

Koszyk 0

Szkolenie z systemu KATIS 02.03.2024

Szkolenie z innowacyjnego systemu wspierającego diagnozę i terapię zaburzeń Integracji Sensorycznej dla dzieci poniżej 4 roku życia. Masz pytanie do szkolenia i /lub systemu KATIS? Zadzwoń pod nr: 536 000 546, lub napisz maila: info@katis.pl Szkolenie jest przeznaczone dla każdego terapeuty SI (zarówno po szkoleniach np w PSTIS, jak i po studiach podyplomowych). Szczegóły szkolenia w opisie poniżej.
Szkolenie odbywa się stacjonarnie, adres szkolenia: Stawki 4B/lok. U1, 00-193 Warszawa

Zobacz więcej
2 549,00 zł (brutto)
kupiono: 94
Chwilowo brak w magazynie
Powiadom mnie kiedy będzie dostępny
Numer:
er1014
GTIN:
Tagi:
Wydaj jeszcze 300,00 zł i otrzymaj darmową dostawę!

Darmowa dostawa tylko dla produktów nie gabarytowych 

Ulubione0
Opis

Komputerowy Asystent Terapii Integracji Sensorycznej - KATIS to pierwszy taki inteligentny program diagnostyczno-terapeutyczny dla dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego. Inteligentny bo uczy się coraz precyzyjniej analizować wyniki badań i terapii wraz z wzrastającą ilością badanych dzieci. Asystent bo pomaga, towarzyszy rodzicowi a w szczególności terapeucie w diagnozowaniu, programowaniu i prowadzeniu terapii. System składa się z trzech modułów: moduł rodzica, moduł specjalisty nie będącego terapeutą integracji sensorycznej oraz moduł terapeuty integracji sensorycznej.

Szkolenie będzie obejmowało ogólne informację z pierwszych dwóch modułów ale będzie skupione na trzecim module. Moduł dla terapeuty integracji sensorycznej to najbardziej złożony moduł. Moduł ten zawiera wszystkie narzędzia do przeprowadzenia pełnej standardowej diagnozy zaburzeń integracji sensorycznej oraz zbudowania programu i poprowadzenia terapii integracji sensorycznej.

Program szkolenia:

  1. Wprowadzenie do korzystania z systemu KATIS ( omówienie zasad działania systemu, instruktaż obsługi systemu, ćwiczenia praktyczne z obsługi systemu)

  2. Ogólne warunki prowadzenia badania z normami systemu KATIS

  3. Przedstawienie i omówienie niezbędnego sprzętu do prowadzenia badania zgodnego z normami systemu KATIS

  4. Sposoby punktacji zadań w teście zaburzeń modulacji sensorycznej ( 6 podtestów każdy składający się z sześciu zadań) i teście zaburzeń ruchowych o bazie sensorycznej (6 podtestów każdy składający się z sześciu zadań) systemu KATIS

  5. Szczegółowe omówienie poszczególnych podtestów (łącznie 12) + filmy instruktażowe

  6. Ćwiczenie w zakresie przeprowadzenia wywiadu, kwestionariusza i testów oraz programowania ćwiczeń w systemie KATIS

Każdy z uczestników szkolenia powinien mieć swój laptop. W czasie szkolenie wszyscy uczestnicy uzyskają specjale kody dostępu do programu w ramach abonamentu na korzystanie z systemu przez 12 miesięcy dla nieograniczonej liczby pacjentów i praktycznie będą ćwiczyli przeprowadzenie badania i zaprogramowania terapii z użyciem KATIS. Abonament 12 miesięczny jest wliczony w opłatę za szkolenie.

Szkolenie jednodniowe będzie rozpoczynało się o 9.00, a kończyło około godz. 18.00. Na razie nie przewidujemy szkoleń online.

Szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego kompetencje w zakresie przeprowadzania badań, programowania i prowadzenia terapii z użyciem KATIS.

Szkolenie odbędzie się w naszej siedzibie w Warszawie, ul Stawki 4B/lok. U1. Prowadzącym szkolenie merytoryczne jest Zbigniew Przyrowski i Anna Sieradzka, 

Komputerowy Asystent Terapii Integracji Sensorycznej - KATIS to pierwszy taki inteligentny program diagnostyczno-terapeutyczny przeznaczony do badania i prowadzenia terapii dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego. Inteligentny bo uczy się coraz precyzyjniej analizować wyniki badań oraz terapii wraz z wzrastającą ilością badanych dzieci. Asystent bo pomaga, towarzyszy rodzicowi, a w szczególności terapeucie w diagnozowaniu, programowaniu i prowadzeniu terapii. Tą innowacyjną platformę informatyczną do wczesnego diagnozowania i terapii dzieci opracowali specjaliści z warszawskiego Centrum Procesów Sensorycznych - Sensum Mobile (www.procesysensoryczne.pl). KATIS to zrealizowany projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 współfinansowany z mazowieckiego RPO.

Program KATIS to jedyne w Europie a najprawdopodobniej również na świecie, narzędzie ułatwiające standardowe badanie i terapię dzieci we wczesnym okresie rozwojowym między dwunastym miesiącem życia a czwartym rokiem życia. Obecne metody diagnostyczne dla tej grupy dzieci są najczęściej oparte o niestandardowe badanie a terapia jest prowadzona o nieprecyzyjną diagnozę lub co gorsza bez żadnej wstępnej diagnozy co często skutkuje brakiem efektów lub pogłębieniem zaburzeń.

KATIS dzięki możliwości przesiewowych badań i prowadzenia ćwiczeń przez rodziców ułatwia dostęp do terapii dla dzieci z ryzykiem zaburzeń, szczególnie z poza dużych aglomeracji miejskich a tym samym odciąży placówki publiczne, w których są duże kolejki na badania lub które nie zawsze są przygotowane do diagnozy i terapii w tym zakresie.

Dzięki modułowi dla rodzica, KATIS w łatwy i przyjazny sposób pozwoli na wstępne zdiagnozowanie dziecka, poprowadzenie zestawu ćwiczeń lub jeśli będzie to konieczne uzyskanie informacji o udaniu się do specjalisty. To oczywiście ukierunkuje działania i skróci kolejki do różnych specjalistów do których trafiają rodzice często bez wyraźnych powodów. Moduł dla specjalisty pozwoli psychologom, pedagogom, logopedom nie będącymi terapeutami integracji sensorycznej zbadać ryzyko zaburzeń integracji sensorycznej wśród dzieci będących pod ich opieką w żłobku lub Przedszkolu i poprowadzić z nimi ćwiczenia lub skierować do odpowiedniego specjalisty. Wreszcie moduł dla terapeutów integracji sensorycznej pozwoli na przeprowadzenie pełnego badania dziecka w oparciu o standardowe testy i postawienie diagnozy w oparciu o którą poprowadzi właściwe zestawy ćwiczeń najbardziej skuteczne w danym rozpoznaniu co przyczyni się do skrócenia czasu terapii.

Dzięki wczesnemu rozpoznaniu i wczesnej interwencji KATIS ograniczy ryzyko nawarstwiania się zaburzeń.

Szczegóły produktu
er1014
Kadra
Trusted Shops Reviews
Zapytaj o produkt
You may also like
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Menu

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się