Wydaj jeszcze 300,00 zł i otrzymaj darmową dostawę!

Darmowa dostawa tylko dla produktów nie gabarytowych 

Koszyk 0

Uwaga słuchowa PRO - terapia

49 999,00 zł (brutto)
kupiono: 2
Realizacja 7-14 dni
Numer:
dp3411
GTIN:
Wydaj jeszcze 300,00 zł i otrzymaj darmową dostawę!

Darmowa dostawa tylko dla produktów nie gabarytowych 

Ulubione0
Opis

UWAGA SŁUCHOWA PRO

innowacyjny system do treningu uwagi słuchowej, oparty o założenia metody prof. Alfreda Tomatisa, stworzony przez firmę Young Digital Planet we współpracy z Mozart-Brain-Lab i Instytutem Atlantis w Sint-Truiden w Belgii. To kompleksowe rozwiązanie, które poprzez oddziaływanie na strefę motoryczną, językową i emocjonalną pozwala prowadzić skuteczną terapię audio-psycho-lingwistyczną. 

Odbiorcy: terapeuci pedagogiczni, psycholodzy, logopedzi i nauczyciele przedszkolni, nauczyciele wczesnoszkolni, nauczyciele języków obcych.

O METODZIE

Metoda prof. Alfreda Tomatisa to trening kształcenia uwagi słuchowej i modyfikacji słyszenia na poszczególnych czę­stotliwościach, co wpływa zarówno na poprawę percep­cji słuchowej, jak i na trwałą modyfikację głosu. Profesor Alfred Tomatis udowodnił, że narząd słuchu w znacznym stopniu oddziałuje na zmysł równowagi, koncentrację, koordynację ruchową, a także na napięcie mięśniowe. Za pomocą odpowiednio filtrowanych dźwięków muzyki Mo­zarta i chorałów gregoriańskich stymulowane są ośrodki w korze mózgowej. Dzięki temu zwiększa się wydajność recepcyjna mózgu oraz polepsza percepcja bodźców ze­wnętrznych, co umożliwia pacjentowi wyższy poziom funk­cjonowania w sferze motorycznej, językowej, komunika­cyjnej i społecznej. Terapia jest odpowiednia dla odbiorców w różnym wieku. Doskonale sprawdza się w pracy zarówno z dziećmi,  jak i dorosłymi.

ZASTOSOWANIE

terapia trudności szkolnych, takich jak: dysleksja, dyskalkulia, dysgrafia
terapia pacjentów z zespołem Downa, zespołem Aspergera, autyzmem, ADHD, mózgowym porażeniem dziecięcym
edukacja włączająca, wyrównywanie szans edukacyjnych
wspomaganie umiejętności uczenia się
wspomaganie nauki 7 języków obcych (angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, chińskiego, arabskiego, rosyjskiego) – udowodniony skrócony czas potrzebny do nauki j. obcego o 26%
wsparcie konkretnych sprawności i obszarów: czytanie, pisanie, logiczne myślenie, rozwój mowy, funkcje słuchowo-językowe, komunikacja werbalna, motoryka duża i mała, lateralizacja prawouszna, koncentracja, pamięć

Beneficjenci: dzieci w wieku przedszkolnym (3-5 lat), szkolnym (6-14 lat), dorośli, słuchacze szkół językowych.

UWAGA SŁUCHOWA PRO odpowiada ogólnym zasadom oraz celom pracy dydaktycznej i terapeutycznej z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zawiera ponad 400 gotowych programów opracowanych pod kątem terapii zaburzeń takich jak: autyzm, zespół Aspergera, zespół Downa, mózgowe porażenie dziecięce, ADHD, ADD, zaburzenia mowy i języka, specyficzne trudności w uczeniu się (dysleksja, dyskalkulia, dysortografia) oraz wspomagających naukę 7 języków obcych.   Proponowane ćwiczenia są ułożone zgodnie z metodyką terapii pedagogicznej, stanowią jedynie sugestię w prowadzeniu zajęć, ponieważ sposobów pracy z zestawem jest wiele. Program zawiera gotowe programy terapeutyczne opracowane pod konkretne dysfunkcje, ale także pozwala na ułożenie indywidualnego programu terapeutycznego pod konkretny przypadek (po II stopniu szkolenia). Autorzy wyszli z założenia, że najlepszego doboru metod dokona terapeuta/nauczyciel znający dziecko i pracujący z nim na co dzień.

Zestaw podstawowy (terapia dla max. 4 osób na różnych programach terapeutycznych w tym samym czasie):

elektroniczne ucho – moduł dźwiękowy zestawu terapeuty – 1 szt.
zintegrowane słuchawki powietrzno-kostne – 4 szt.
mikrofon pulpitowy – 1 szt.
pendrive z aplikacją terapeuty wraz z podręcznikiem użytkowania w wersji elektronicznej oraz bazą utworów muzycznych będących podstawą terapii – 1 szt.
listwa przeciwprzepięciowa – 1 szt.
umowa licencyjna na czas nieokreślony – 1 szt.
dedykowany laptop – 1 szt.
instrukcja instalacji – 1 szt.
asysta zdalnej instalacji (przez telefon)

ZALETY ZESTAWU

system oparty na sprawdzonej i skutecznej metodzie profesora Alfreda Tomatisa,
ponad 300 gotowych programów terapeutycznych opracowanych pod katem zaburzeń takich jak: autyzm, zespół Aspergera, zespół Downa, mózgowe porażenie dziecięce, ADHD, ADD, zaburzenia mowy i języka, specyficzne trudności w uczeniu się (dysleksja, dyskalkulia, dysortografia)
ponad 90 programów wspierających naukę 7 języków obcych (rosyjskiego, angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, chińskiego i arabskiego),
możliwość nagrania i wykorzystania podczas terapii głosu matki,
możliwość prowadzenia terapii 1-4 uczniów jednocześnie na indywidualnie dobranych programach terapeutycznych,
możliwość rozszerzenia terapii dzięki zastosowaniu multilistew,
zaawansowana technologia wykorzystująca najnowsze rozwiązania sprzętowe,
muzyka w formacie 24 bit/48kHz, przechowywana na dysku twardym komputera i udostępniona z poziomu aplikacji terapeuty,
aplikacja terapeuty umożliwiająca ułożenie indywidualnego programu treningowego, porównywanie postępów i zarządzanie danymi pacjentów,
odpowiednio skalibrowany diagnostyczny audiometr medyczny (dostępny w PAKIECIE DIAGNOZA + TERAPIA)
szeroki zakres wsparcia merytorycznego w postaci profesjonalnego szkolenia
wsparcie techniczne po zakupie

Szczegóły produktu
dp3411
Trusted Shops Reviews
Zapytaj o produkt
You may also like

Menu

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się