zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.  

Matematyczne

Układanki cyfrowe

pch110110

Nowy produkt

209,00zł

Ten produkt nie występuje już w magazynie

  Układanki cyfrowe w postaci klocków (?wyczarowane z drewna?) pełnią rolę zarówno dydaktyczną jak i terapeutyczną, wspomagającą edukację małego dziecka. Można ją wykorzystać w nauczaniu matematyki i terapii dzieci w przedszkolach ogólnodostępnych i specjalnych oraz w klasach początkowych szkół publicznych i specjalnych dla dzieci o obniżonej sprawności umysłowej, głuchych a także i niewidomych, dzięki wypukłości elementów cyfr. (Wystające wypukłości cyfr ułatwiają również wyciąganie ich z rowków).
  Jako pomoc dydaktyczna układanki cyfrowe są środkiem poglądowym do nauczania matematyki? Dziecko w formie zabawowej może zdobywać umiejętności w zakresie poznawania liczb oraz w działaniach matematycznych objętych programem tego przedmiotu na etapie przedszkolnym i klasach początkowych. Najważniejszą rolę pełnią przy wprowadzaniu liczb pierwszej dziesiątki, a więc przy monograficznym ich opracowaniu. Również możemy ich użyć przy liczeniu z dosuwaniem odsuwaniem rozsypanych elementów (części cyfr), np. cyfra 1 składa się z jednej części ( elementu), cyfra 2 składa się z dwóch itd. do 9. Cyfra 0 nie posiada żadnego elementu, więc nie jest wyjmowana. Układanki te mogą też służyć, jako pomoc przy dodawaniu i odejmowaniu na konkretach, przy dopełnianiu do 10 (po dwie cyfry są tego samego koloru i po dodaniu ich elementów wynik wyniesie 10).
  Układanki cyfrowe są również doskonałą pomocą terapeutyczną dla dzieci dyslektycznych przy wyrównywaniu zaburzonych funkcji poznawczych, percepcyjno-motorycznych w zakresie usprawniania manualnego, koordynacji wzrokowo-ruchowej, orientacji przestrzennej, niwelowania zaburzeń emocjonalnych. Dziecko wyrównując zaburzenia osiąga takie umiejętności jak: potrafi ułożyć cyfrę z elementów, utrwala znajomość kolorów, kształtów, wielkości, uczy się współpracować i rozwiązywać zadania.
  Przykłady wykorzystania układanek cyfrowych.
  - Wzór cyfry ?wklęsłej? leży na stole, dziecko ma odtworzyć ją za pomocą elementów, które wkłada do rowków.
  - Dziecko ma ułożyć cyfrę na stole obok wzornika z samych elementów bez wkładania do rowków.
  - Dziecko ma za zadanie ułożyć dwie lub więcej cyfr ze zmieszanych elementów tych cyfr.

  Sposoby wykorzystania układanki zależą od pomysłowości prowadzącego ćwiczenia oraz możliwości percepcyjnych dziecka.

  Pomoc dydaktyczno ? terapeutyczna dla dzieci w wieku 3-10 lat

Opinie

Napisz opinię

Układanki cyfrowe

Układanki cyfrowe

30 innych produktów w tej kategorii

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Skontaktuj się z nami

Nasza infolinia dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00

Telefon:533337070

Napisz do nas na sklepempis@wp.pl

Najczęściej kupowane