Wydaj jeszcze 300,00 zł i otrzymaj darmową dostawę!

Darmowa dostawa tylko dla produktów nie gabarytowych 

Koszyk 0

LOGOPEDIA PRO - ZABAWY SŁOWEM

Czas realizacji 1-7 dni

Program podnoszący sprawność językową małych dzieci lub dzieci z opóźnionym rozwojem mowy. Część pierwsza jest oparta na materiale nieliterowym, część druga została stworzona z użyciem tekstu. Umożliwia oddziaływanie terapeutyczne w przestrzeni słuchowo-wzrokowo-ruchowej, swobodny wybór materiału spośród bogatego pakietu ćwiczeń pogrupowanych tematycznie (np. stany emocjonalne, czasowniki, homonimy). Sprawdzi się w pracy z dziećmi z obniżoną percepcją m.in. dzięki zastosowaniu realistycznej grafiki i powiększonych ilustracji.

Zobacz więcej
1 870,00 zł (brutto)
kupiono: 4
Dostawa 1-7 dni
Numer:
ne25
Wydaj jeszcze 300,00 zł i otrzymaj darmową dostawę!

Darmowa dostawa tylko dla produktów nie gabarytowych 

Ulubione0
Opis

Opis programu

Jeden z pięciu programów logopedycznych, wspomagających terapię logopedyczną i rozwój mowy dziecka. Szczególnie polecany do pracy z dziećmi uczącymi się mówić, dziećmi z wadami wymowy, zaburzeniami słuchu oraz komunikacji.

Zadaniem programu jest osiągnięcie poziomu języka pozwalającego dziecku na swobodne i prawidłowe komunikowanie się z jego najbliższym otoczeniem.

Program może być wykorzystany jako narzędzie wspomagające rozwijanie mowy, w tym również u dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

W programie 350 ćwiczeń 650 zasobów do wydruku.

Program ZABAWY SŁOWEM to narzędzie uatrakcyjniające:

·         zabawy językowe z dziećmi,

·         postępowanie terapeutyczne w zaburzeniach rozwoju języka (np. opóźnienia rozwoju mowy – ORM).

ZABAWY SŁOWEM umożliwiają:

·         kompleksowe oddziaływanie w przestrzeni słuchowo-wzrokowo-ruchowej, którego celem jest stymulacja szeroko pojętej sprawności językowej,

·         indywidualizację procesu terapeutycznego,

·         stopniowanie trudności ćwiczeń,

·         powiększanie bądź ukrywanie dowolnych elementów graficznych,

·         swobodny wybór materiału spośród bogatego pakietu ćwiczeń leksykalnych pogrupowanych tematycznie np. brzmienie i znaczenie słów, stany emocjonalne, dyktanda graficzne, rzeczowniki, czasowniki, homonimy, synonimy itd.,

·         motywację ucznia dzięki systemowi wzmocnień pozytywnych,

·         rozwój zasobu leksykalnego dziecka,

·         rozszerzenie słownictwa czynnego i biernego,

·         rozwój umiejętności gramatycznych,

·         rozwój umiejętności formułowania wypowiedzi,

·         ćwiczenia ręki (karty pracy do drukowania i ćwiczeń pisania, rysowania),

·         samodzielne wykonanie tradycyjnych gier wspomagających rozwój językowy (np. domino, gry planszowe itp.),

·         prowadzenie terapii wg spersonalizowanej ścieżki,

·         pracę indywidualną i grupową.

 

ZABAWY SŁOWEM to narzędzie multimedialne, które łączy w sobie ćwiczenia wielu obszarów:

·         koordynacji wzrokowej,

·         koordynacji słuchowej,

·         koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej,

·         grafomotoryki,

·         logicznego myślenia,

·         pamięci,

·         spostrzegawczości,

·         umiejętności klasyfikacji,

·         umiejętności kategoryzacji.

 

Program ZABAWY SŁOWEM wspiera realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Dziecko:

·         rozpoznaje i nazywa podstawowe emocje, próbuje radzić sobie z ich przeżywaniem,

·         rozróżnia emocje i uczucia przyjemne i nieprzyjemne, ma świadomość, że odczuwają i przeżywają je wszyscy ludzie,

·         odczuwa i wyjaśnia swoją przynależność do rodziny, narodu, grupy przedszkolnej, grupy chłopców, grupy dziewczynek oraz innych grup, np. grupy teatralnej, grupy sportowej,

·         używa zwrotów grzecznościowych podczas powitania, pożegnania, sytuacji wymagającej przeproszenia i przyjęcia konsekwencji swojego zachowania,

·         komunikuje się z dziećmi i osobami dorosłymi, wykorzystując komunikaty werbalne i pozawerbalne; wyraża swoje oczekiwania społeczne wobec innego dziecka, grupy,

·         wyraża swoje rozumienie świata, zjawisk i rzeczy znajdujących się w bliskim otoczeniu za pomocą języka mówionego,

·         wyraża ekspresję twórczą,

·         klasyfikuje przedmioty,

·         wskazuje zawody wykonywane przez rodziców i osoby z najbliższego otoczenia, wyjaśnia, czym zajmuje się osoba wykonująca dany zawód.

 

LOGOPEDIA PRO to najczęściej wybierana seria programów logopedycznych w szkołach, przedszkolach i poradniach. Program przeznaczony jest dla logopedów, terapeutów, specjalistów i nauczycieli prowadzących zajęcia z dziećmi wymagającymi terapii logopedycznej, mającymi problemy z artykulacją głosek, przyswajaniem języka i jego prawidłowym rozwojem a także tych, pracujących z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Warunki korzystania

·         Bezterminowa licencja na 2 urządzenia: 2x komputer. (NOWOŚĆ 2021!)

·         Program współpracuje z monitorami i tablicami interaktywnymi, program w pełni działający bez dostępu do internetu.

·         Materiały instruktażowe online z obsługi programu, bezpłatne aktualizacje i wsparcie techniczne producenta po zakupie.

·         2 lata gwarancji.

·         Działanie programu offline, niezależne od jakości sieci w placówce.

·         Aplikacja instalowana wyłącznie lokalnie zapewniająca bezpieczeństwo danych wrażliwych, bez konieczności podpisywania z wydawcą umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.

Zalety programu

·         Seria programów eduSensus Logopedia PRO jest wyrobem medycznym - skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania potwierdzone zostały w ocenach klinicznych.

·         Certyfikat ISO 9001:2015 producenta.

·         Seria rekomendowana przez Polski Związek Logopedów.

Dodatkowa zawartość zestawu

Profesjonalny mikrofon logopedyczny.

 

Publikacja drukowana: Podręczny zestaw obrazkowy(NOWOŚĆ 2021!)

Podręczny zestaw obrazkowy zawiera ponad 300 ilustracji do rozwijania słownictwa, kompetencji komunikacyjnych i funkcji percepcyjno-motorycznych. Publikacja przeznaczona jest dla dzieci z niepełnosprawnościami o ograniczonym zasobie słownictwa i z problemami z porozumiewaniem się. Kolorowe, realistyczne ilustracje są podzielone na 17 podstawowych kategorii najczęściej wykorzystywanych w komunikacji. Terapeuta lub nauczyciel może je wyciąć, a następnie wykorzystać w dowolny sposób podczas zajęć – liczne pomysły na przykładowe zastosowania obrazków znajdują się we wstępie do publikacji. Są to np.: nazywanie obiektów na ilustracjach, opisywanie ich, tworzenie zdań i historyjek z wykorzystaniem obrazków. W końcowej części publikacji mieszczą się etykiety do wycięcia, które stwarzają dodatkowe możliwości wykorzystania materiału.

 

e-Przewodnik metodyczny do pracy z programem.

 

Dodatkowo ponad 2000 dodatkowych pomocy dydaktycznych w wersji elektronicznej: przesiewowe badanie mowy, multimedialne książki eduSensus, dźwięki, melodie i piosenki eduSensus, karty pracy do wydruku, obrazki i gry eduSensus, aplikacje oraz przewodnik po tych pomocach.

Aktywna tablica 2021-2024

Produkt spełnia wymagania rządowego programu Aktywna Tablica 2021-2024, przede wszystkim jako program do terapii:

·         dla uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji (w tym: ADHD – Attention Deficit Hyperactivity Disorder, ADD – Attention Deficit Disorder), z niepełnosprawnością intelektualną oraz dla uczniów z zaburzeniami procesów uczenia się, w tym z dysleksją, dyskalkulią.

·         procesów komunikacji, w tym zaburzeń przetwarzania słuchowego, dla uczniów z centralnymi zaburzeniami słuchu, słabosłyszących, z zaburzeniami koncentracji i uwagi, w tym z ADHD, ADD, autyzmem.

·         dla uczniów posługujących się wspomagającymi i alternatywnymi metodami komunikacji (AAC – Augmentative and Alternative Communications), w szczególności uczniów z uszkodzeniami neurologicznymi, porażeniami,

·         dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim.

·         dla uczniów mających problemy w edukacji szkolnej z przyczyn innych niż wymienione powyżej z zaburzeniami wymagającymi terapii logopedycznej lub psychologicznej.

 

Szczegóły produktu
ne25
Zapytaj o produkt
Trusted Shops Reviews
You may also like
Pedagogika Dziecka. Studium Pajdocentryzmu Pedagogika Dziecka. Studium Pajdocentryzmu
Obniżka! -6,00 zł
Ograniczona oferta specjalna
Indeks: KS06
60,00 zł (brutto)66,00 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Indeks: es977010
49,00 zł (brutto)
Zestaw miękkich klocków sensorycznych, idealna zabawka dla rozwoju maluch. Każdy klocek to inny kolor, faktura, figura oraz cyfra. Klocki nie tylko zapewniają Doznań sensorycznych, rozwijają zdolności manualne, ale...

Menu

Ustawienia

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się