Wydaj jeszcze 300,00 zł i otrzymaj darmową dostawę!

Darmowa dostawa tylko dla produktów nie gabarytowych 

Koszyk 0

LOGOPEDIA PRO - ZABAWY SŁOWEM

Czas realizacji 1-7 dni

Program podnoszący sprawność językową małych dzieci lub dzieci z opóźnionym rozwojem mowy. Część pierwsza jest oparta na materiale nieliterowym, część druga została stworzona z użyciem tekstu. Umożliwia oddziaływanie terapeutyczne w przestrzeni słuchowo-wzrokowo-ruchowej, swobodny wybór materiału spośród bogatego pakietu ćwiczeń pogrupowanych tematycznie (np. stany emocjonalne, czasowniki, homonimy). Sprawdzi się w pracy z dziećmi z obniżoną percepcją m.in. dzięki zastosowaniu realistycznej grafiki i powiększonych ilustracji.

Zobacz więcej
1 870,00 zł (brutto)
kupiono: 5
Dostawa 1-7 dni
Numer:
ne25
GTIN:
Wydaj jeszcze 300,00 zł i otrzymaj darmową dostawę!

Darmowa dostawa tylko dla produktów nie gabarytowych 

Ulubione0
Opis

Opis programu

Jeden z pięciu programów logopedycznych, wspomagających terapię logopedyczną i rozwój mowy dziecka. Szczególnie polecany do pracy z dziećmi uczącymi się mówić, dziećmi z wadami wymowy, zaburzeniami słuchu oraz komunikacji.

Zadaniem programu jest osiągnięcie poziomu języka pozwalającego dziecku na swobodne i prawidłowe komunikowanie się z jego najbliższym otoczeniem.

Program może być wykorzystany jako narzędzie wspomagające rozwijanie mowy, w tym również u dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

W programie 350 ćwiczeń 650 zasobów do wydruku.

Program ZABAWY SŁOWEM to narzędzie uatrakcyjniające:

·         zabawy językowe z dziećmi,

·         postępowanie terapeutyczne w zaburzeniach rozwoju języka (np. opóźnienia rozwoju mowy – ORM).

ZABAWY SŁOWEM umożliwiają:

·         kompleksowe oddziaływanie w przestrzeni słuchowo-wzrokowo-ruchowej, którego celem jest stymulacja szeroko pojętej sprawności językowej,

·         indywidualizację procesu terapeutycznego,

·         stopniowanie trudności ćwiczeń,

·         powiększanie bądź ukrywanie dowolnych elementów graficznych,

·         swobodny wybór materiału spośród bogatego pakietu ćwiczeń leksykalnych pogrupowanych tematycznie np. brzmienie i znaczenie słów, stany emocjonalne, dyktanda graficzne, rzeczowniki, czasowniki, homonimy, synonimy itd.,

·         motywację ucznia dzięki systemowi wzmocnień pozytywnych,

·         rozwój zasobu leksykalnego dziecka,

·         rozszerzenie słownictwa czynnego i biernego,

·         rozwój umiejętności gramatycznych,

·         rozwój umiejętności formułowania wypowiedzi,

·         ćwiczenia ręki (karty pracy do drukowania i ćwiczeń pisania, rysowania),

·         samodzielne wykonanie tradycyjnych gier wspomagających rozwój językowy (np. domino, gry planszowe itp.),

·         prowadzenie terapii wg spersonalizowanej ścieżki,

·         pracę indywidualną i grupową.

 

ZABAWY SŁOWEM to narzędzie multimedialne, które łączy w sobie ćwiczenia wielu obszarów:

·         koordynacji wzrokowej,

·         koordynacji słuchowej,

·         koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej,

·         grafomotoryki,

·         logicznego myślenia,

·         pamięci,

·         spostrzegawczości,

·         umiejętności klasyfikacji,

·         umiejętności kategoryzacji.

 

Program ZABAWY SŁOWEM wspiera realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Dziecko:

·         rozpoznaje i nazywa podstawowe emocje, próbuje radzić sobie z ich przeżywaniem,

·         rozróżnia emocje i uczucia przyjemne i nieprzyjemne, ma świadomość, że odczuwają i przeżywają je wszyscy ludzie,

·         odczuwa i wyjaśnia swoją przynależność do rodziny, narodu, grupy przedszkolnej, grupy chłopców, grupy dziewczynek oraz innych grup, np. grupy teatralnej, grupy sportowej,

·         używa zwrotów grzecznościowych podczas powitania, pożegnania, sytuacji wymagającej przeproszenia i przyjęcia konsekwencji swojego zachowania,

·         komunikuje się z dziećmi i osobami dorosłymi, wykorzystując komunikaty werbalne i pozawerbalne; wyraża swoje oczekiwania społeczne wobec innego dziecka, grupy,

·         wyraża swoje rozumienie świata, zjawisk i rzeczy znajdujących się w bliskim otoczeniu za pomocą języka mówionego,

·         wyraża ekspresję twórczą,

·         klasyfikuje przedmioty,

·         wskazuje zawody wykonywane przez rodziców i osoby z najbliższego otoczenia, wyjaśnia, czym zajmuje się osoba wykonująca dany zawód.

 

LOGOPEDIA PRO to najczęściej wybierana seria programów logopedycznych w szkołach, przedszkolach i poradniach. Program przeznaczony jest dla logopedów, terapeutów, specjalistów i nauczycieli prowadzących zajęcia z dziećmi wymagającymi terapii logopedycznej, mającymi problemy z artykulacją głosek, przyswajaniem języka i jego prawidłowym rozwojem a także tych, pracujących z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Warunki korzystania

·         Bezterminowa licencja na 2 urządzenia: 2x komputer. (NOWOŚĆ 2021!)

·         Program współpracuje z monitorami i tablicami interaktywnymi, program w pełni działający bez dostępu do internetu.

·         Materiały instruktażowe online z obsługi programu, bezpłatne aktualizacje i wsparcie techniczne producenta po zakupie.

·         2 lata gwarancji.

·         Działanie programu offline, niezależne od jakości sieci w placówce.

·         Aplikacja instalowana wyłącznie lokalnie zapewniająca bezpieczeństwo danych wrażliwych, bez konieczności podpisywania z wydawcą umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.

Zalety programu

·         Seria programów eduSensus Logopedia PRO jest wyrobem medycznym - skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania potwierdzone zostały w ocenach klinicznych.

·         Certyfikat ISO 9001:2015 producenta.

·         Seria rekomendowana przez Polski Związek Logopedów.

Dodatkowa zawartość zestawu

Profesjonalny mikrofon logopedyczny.

 

Publikacja drukowana: Podręczny zestaw obrazkowy(NOWOŚĆ 2021!)

Podręczny zestaw obrazkowy zawiera ponad 300 ilustracji do rozwijania słownictwa, kompetencji komunikacyjnych i funkcji percepcyjno-motorycznych. Publikacja przeznaczona jest dla dzieci z niepełnosprawnościami o ograniczonym zasobie słownictwa i z problemami z porozumiewaniem się. Kolorowe, realistyczne ilustracje są podzielone na 17 podstawowych kategorii najczęściej wykorzystywanych w komunikacji. Terapeuta lub nauczyciel może je wyciąć, a następnie wykorzystać w dowolny sposób podczas zajęć – liczne pomysły na przykładowe zastosowania obrazków znajdują się we wstępie do publikacji. Są to np.: nazywanie obiektów na ilustracjach, opisywanie ich, tworzenie zdań i historyjek z wykorzystaniem obrazków. W końcowej części publikacji mieszczą się etykiety do wycięcia, które stwarzają dodatkowe możliwości wykorzystania materiału.

 

e-Przewodnik metodyczny do pracy z programem.

 

Dodatkowo ponad 2000 dodatkowych pomocy dydaktycznych w wersji elektronicznej: przesiewowe badanie mowy, multimedialne książki eduSensus, dźwięki, melodie i piosenki eduSensus, karty pracy do wydruku, obrazki i gry eduSensus, aplikacje oraz przewodnik po tych pomocach.

Aktywna tablica 2021-2024

Produkt spełnia wymagania rządowego programu Aktywna Tablica 2021-2024, przede wszystkim jako program do terapii:

·         dla uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji (w tym: ADHD – Attention Deficit Hyperactivity Disorder, ADD – Attention Deficit Disorder), z niepełnosprawnością intelektualną oraz dla uczniów z zaburzeniami procesów uczenia się, w tym z dysleksją, dyskalkulią.

·         procesów komunikacji, w tym zaburzeń przetwarzania słuchowego, dla uczniów z centralnymi zaburzeniami słuchu, słabosłyszących, z zaburzeniami koncentracji i uwagi, w tym z ADHD, ADD, autyzmem.

·         dla uczniów posługujących się wspomagającymi i alternatywnymi metodami komunikacji (AAC – Augmentative and Alternative Communications), w szczególności uczniów z uszkodzeniami neurologicznymi, porażeniami,

·         dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim.

·         dla uczniów mających problemy w edukacji szkolnej z przyczyn innych niż wymienione powyżej z zaburzeniami wymagającymi terapii logopedycznej lub psychologicznej.

 

Szczegóły produktu
ne25
Trusted Shops Reviews
Zapytaj o produkt
You may also like
Pedagogika Dziecka. Studium Pajdocentryzmu Pedagogika Dziecka. Studium Pajdocentryzmu
Obniżka! -6,00 zł
Ograniczona oferta specjalna
Indeks: KS06
60,00 zł (brutto)66,00 zł

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Menu

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się