Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.  

close

Newsletter

Gry edukacyjne

Supermarket Zobacz większe

Supermarket

ge031

Nowy produkt

16,00zł

Ten produkt nie występuje już w magazynie

  Supermarket to gra edukacyjno-społeczna, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym, które jak wiemy uwielbiają spędzać czas na zakupach w sklepach. Zasady gry są banalnie proste, należy jak najszybciej przejść z pola startu na metę. Dlatego polecam ją rodzicom dzieci 4-letnich znudzonym grami w stylu memo, jako pierwszą grę planszową. Co prawda 4-latki mogą mieć jeszcze problem z kostką do gry, ale po kilku próbach z łatwością będą liczyć oczka na kostce i posuwać się do przodu.

  Zanim zaczniemy grę rozkładamy na stole ilustracje z towarami, które mają również swoje odpowiedniki na planszy. Grę zaczyna najmłodszy uczestnik, rzucając kostką i przesuwając pionek o ilość wyrzuconych oczek. Wiekszość pól na planszy posiada strzałki, które wskazują kierunek ruchu oraz kiedy gracz zatrzyma się na polu ze strzałką może dokonać zakupu, wkładając do swojego koszyczka odpowiednią ilustrację.

  Podczas zakupów, można trafić na pola oznaczone napisem BON wówczas gracz otrzymuje premię za kulturalne zachowanie i przesuwa się o ilość oczek odpowiadającą liczbie umieszczonej na polu BON. Jeśli gracz trafi na pole czerwone, cofa się o 5 oczek. W przypadku gdy po cofnięciu się, znajdzie się na polu dającym możliwość dokonania zakupu, nie może nic kupić i czeka jedną kolejkę na rzut kostką. Przy niektórych żółtych polach umieszczone są białe strzałki. Wskazują one kierunek ruchu, zgodnie z którym gracze powinni się poruszać na planszy.

  KORZYŚCI DLA DZIECI:

  - utrwalanie znajomości liczb od 1 do 6, przy wyrzucaniu kostki

  - doskonalenie umiejętności odliczania, przy poruszaniu się po planszy

  - przeliczanie ilości zakupionych towarów

  - poszerzanie słownictwa związanego z robieniem zakupów

  - zachęcanie do kulturalnego zachowywania się w sklepach

Opinie

Napisz opinię

Supermarket

Supermarket

30 innych produktów w tej kategorii

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Skontaktuj się z nami

Nasza infolinia dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-18:00

Telefon:533337070

Napisz do nas na sklepempis@wp.pl

Najczęściej kupowane