zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.  

Multimedia edukacyjne

Edusensus Matematyka "MatŚwiat"

dp17

Nowy produkt

2 499,00zł

  Matematyka - terapia pedagogiczna "MatŚwiat" rozwija predyspozycje matematyczne oraz wspomaga diagnozowanie i terapię zaburzeń w tym zakresie. Programy oferowane w wersji sieciowej umożliwiającej korzystanie z nich na maksymalnie 10 stanowiskach.

  W cenie produktu kupujący otrzyma licencję na 10 stanowisk komputerowych.

  Zastosowanie: diagnoza, terapia i kształtowanie umiejętności matematycznych
  Odbiorcy: terapeuci pedadogiczni i nauczyciele
  Beneficjenci: dzieci w wieku od 6 do 11 lat

  Opis:
  Seria eduSensus matematyka - terapia pedagogiczna "MatŚwiat" jest skierowana do nauczycieli matematyki oraz terapeutów zajmujących się profilaktyką i terapią zaburzeń umiejętności matematycznych. Pomaga w nauczaniu matematyki na poziomie szkoły podstawowej, szczególnie w przypadku występowaniu u uczniów trudnosci w zakresie zdobywania umiejętności matematycznych.
  Seria składa się z pięciu programów (płyt), z których każdy moze zostać przypisany do okreslonej grupy wiekowej (zgodnie z wymogami podstawy programowej). Ponieważ przy tworzeniu serii zastosowano podejście problemowe i każdy program dotyczy wybranych zagadnień matematycznych, to w praktyce można stosować je w pracy z uczniami w dowolnym wieku

  Matematyka - terapia pedagogiczna "MatŚwiat" - wersja sieciowa do 10 stanowisk obejmuje:
  - cz.1: Działania na liczbach 1-20;
  - cz.2: działania na liczbach do 100;
  - cz.3: Działania na liczbach do 1000
  - cz.4: Działania na liczbach wielocyfrowych - ułamki dzisiętne;
  - cz.5: Działania na liczbach wielocyfrowych - ułamki, procenty, czas, miary i wagi
  - zestaw pomocy dydaktycznych

  Oprogramowanie powstało z myślą o wykorzystaniu do użytku szkolnego (np. na zajęciach wyrównawczych). pomaga nauczycielom w urozmaiceniu materiału i przekazaniu go w prostej formie, a dzieciom w wieku szkolnym - w rozumieniu i opanowaniu podstawowych zagadnień matematycznych, z którymi nie radzą sobie na zajęciach lekcyjnych.
  Dzięki wykorzystaniu komputera rozwiązywanie ćwiczeń matematycznych nie kojarzy się dziecku z nauką, lecz z przyjemnością i zabawą. każda część serii rozgrywa się na jednym z kontynentów (Europa, Afryka, Azja, Ameryka Północna, Australia), a poszczególne zadania są pod wizerunkami zwierząt występujących w danym obszarze graficznym. W ten sposób dziecko równocześnie zdobywa dodatkową, pozamatematyczna wiedzę. Pierwszym etapem sprawdzenia ćwiczeń i ich oceny zajmuje się komputer (ankieta testowa umiejętnosci matematycznych). nauczyciel po ukończeniu przez ucznia jakieś części programu, sprawdza jego wyniki i postępy. na tej podstawie może ocenić, czy uczeń opanował materiał, czy też powinien wykonać kolejne ćwiczenia dotyczące danego zagadnienia.

  Szczegółowy opis elementów składowych oprogramowania
  Każda płyta z programem składa się z dwóch osobnych aplikacji - nauczycielskiej (niedostepnej dla ucznia) i uczniowskiej.

  1. Aplikacja Nauczyciela
  Korzystając z tej części programu, nauczyciel może:
  - stworzyć grupy uczniów;
  - zapisać dane uczniów i przypisać ich do odpowiednich grup, zapisać dane nauczycieli i przypisać ich do grup;
  - zdefiniować dostęp do poszczególnych części programu dla każdego ucznia osobno lub dla grupy uczniów (udzielić dostepu bądź zablokować grę)
  - określić (ograniczyć) czas pracy z daną grupą lub grupą gier;
  - przeprowadzić ankietę (w wersji elektronicznej bądź papierowej) mającą na celu sprawdzenie zakresu posiadanej przez ucznia wiedzy i na tej podstawie stwierdzić, z jaką częścią programu uczeń powinien pracować
  - sprawdzić wyniki ucznia za pomocą zakładki "Raport", w której można zebrać wszystkie wiadomosci na temat sposobu radzenia sobie dziecka z materaiłem zawartym w programie

  2. Część przeznaczona dla uczniów
  W tej części programu znajdują się ciekawe gry i ćwiczenia, za pomocą których dziecko zdobywa potrzebną wiedzę i umiejętnosci, jednocześnie znakomicie się bawiąc. Liczne zadania dotyczą codziennych problemów dzieci, takich jak obliczenia pieniężne, planowanie czasu i wiele innych zagadnień z zakresu tak zwanej matematyki profilaktycznej.

  Atrakcyjne dodatki
  Do każdej multimedialnej części serii dołączone są bogate zestawy pomocy tradycyjnych. Są to przede wszystkim setki kart pracy (do wykorzystania w czasie zajeć lub w domu), dyplomy (2 wzory) za postępy lub uczestnictwo w terapii, zestaw naklejek (5 wzorów), a także płyta audio ze śpiewaną rymowaną tabliczką mnożenia

  Zalety programu
  - Aplikacja nauczycielska - optymalizuje zdiagnozowanie i dostosowanie programu do konkretnych uczniów oraz umożliwia śledzenie postępów
  - Ćwiczenia wprowadzające nowe zagadnienia i utrwalające wiedzę
  - Zadania o kilku stopniach trudnosci
  - zestawy ćwiczeń i gier powtórkowych
  - testy określające stopiń opanowania umiejętności matematycznych i poczyniony postęp
  - możliwosć pracy indywidulanej oraz z grupą dzieci
  - skuteczne narzędzie pracy na zajęciach rewalidacyjnych oraz korekcyjno-kompensacyjnych
  - atrakcyjne materiały dodatkowe

Opinie

Napisz opinię

Edusensus Matematyka "MatŚwiat"

Edusensus Matematyka "MatŚwiat"

15 innych produktów w tej kategorii

Skontaktuj się z nami

Nasza infolinia dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00

Telefon:533337070

Napisz do nas na sklepempis@wp.pl

Najczęściej kupowane