Wydaj jeszcze 300,00 zł i otrzymaj darmową dostawę!

Darmowa dostawa tylko dla produktów nie gabarytowych 

Koszyk 0

Diagnoza przedszkolna dziecka w ostatnim roku wychowania przedszkolnego

17,00 zł (brutto)
kupiono: 114
Wysyłka 24h
Numer:
ep2588
GTIN:
9788376351155
Wydaj jeszcze 300,00 zł i otrzymaj darmową dostawę!

Darmowa dostawa tylko dla produktów nie gabarytowych 

Ulubione0
Opis

To broszura zawierająca materiał dla dziecka, która wraz z informacjami z rozdziału Diagnoza przedszkolna – założenia i uwagi w programie ZANIM BĘDĘ UCZNIEM oraz zamieszczonymi tam załącznikami pozwoli nauczycielowi na zdobycie gruntownej wiedzy o poziomie kompetencji wszystkich dzieci w stosunku do wymagań obowiązującej podstawy programowej.

Materiał zawarty w broszurze adresowany jest do grup dzieci przygotowujących się do pójścia do szkoły – 5-latków oraz 6-latków objętych wychowaniem przedszkolnym.

Broszura zawiera kolorowe karty pracy/ćwiczenia, które dziecko powinno wykonać we wrześniu (próbę 1), a następnie w maju (próbę 2). Pozwala nauczycielowi poznać poziom umiejętności dzieci (próba 1) i określić poziom gotowości szkolnej (próba 2) w różnych zakresach.

Dziecko dopasowuje obrazki wycięte przez nauczyciela, wykazuje się orientacją na kartce papieru, układa historyjki obrazkowe – także słownie, rysuje po śladzie, koloruje kontury, wskazuje podobieństwa i różnice, rozpoznaje kolory, kształty, porównuje obrazki, rozpoznaje dźwięki, odgłosy, dokonuje analizy wyrazowej i sylabowej, układa rymy, używa liczebników porządkowych, dostrzega regularności, rozpoznaje symbole i znaki graficzne – te czynności, ale na zmienionym i rozszerzonym materiale, powtarza w maju, aby nauczyciel mógł określić postęp w kształtowanych umiejętnościach oraz poziom gotowości szkolnej.

W broszurze zamieszczony jest Arkusz diagnozy przedszkolnej, służący do wpisania wyników dziecka. Uwzględnia diagnozowanie poziomu poniższych umiejętności i wiedzy poprzez obserwację dziecka w grupie, rozmowę, zabawy spontaniczne i celowe:

  • rozwój fizyczny i motoryczny,
  • samoobsługa,
  • sprawności manualna,
  • zasób wiadomości o środowisku społecznym i przyrodniczym,
  • mowa,
  • percepcja wzrokowa,
  • percepcja słuchowa,
  • rozwoju intelektualnego wraz z pojęciami matematycznymi,
  • rozumieniem symboli.

Ostatnią część broszury stanowi Zestaw pytań do rodziców dziecka przychodzącego do przedszkola. Uzyskane dzięki wywiadowi informacje pozwolą na określenie upodobań dziecka, opinii rodziców oraz oczekiwań w stosunku do nauczycieli, co ułatwi budowanie dobrych relacji między rodzicami a nauczycielami.

Szczegóły produktu
ep2588

Opis

Wiek dziecka
Powyżej 3 roku
Trusted Shops Reviews
Zapytaj o produkt
You may also like
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Menu

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się