Wydaj jeszcze 300,00 zł i otrzymaj darmową dostawę!

Darmowa dostawa tylko dla produktów nie gabarytowych 

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Koszyk 0
Wyszukiwanie w blogu
Kategorie bloga

Klocki łączniki - manipulacyjna i kreatywna zabawka

Dodany dnia8 miesięcy temu 466
Ulubione0

Łączniki to klocki wykonane z elastycznego materiału, które można do woli ściskać i łączyć ze sobą tworząc najróżniejsze konstrukcje. Klocki są w różnych kolorach i zależnie od zestawu możemy również zgromadzić klocki w różnych kształtach, albo z namalowanymi buźkami. 

Zestawy łączników to doskonała zabawka, która wspiera rozwój umiejętności manualnych i koordynacyjnych dziecka, jak również kreatywność przy tworzeniu ciekawych konstrukcji. Dzięki zróżnicowanym barwom możemy również z pomocą klocków uczyć dziecko rozróżniania podstawowych kolorów. Poniżej kilka naszych propozycji jak możemy wykorzystać te klocuszki do zabawy i ćwiczeń:

 

  1. Siadamy z dzieckiem na podłodze w pokoju. Obok rozkładamy wszystkie elementy z zestawu. Prosimy dziecko aby połączył ze sobą wszystkie te same kolory ze sobą i rozłożył we wskazanych przez nas miejscach (np. czerwone klocki kładziemy po naszej prawej stronie, niebieskie klocki zanosimy na łóżko itd)

  2. Dziecko leży na brzuszku w pokoju. Dajemy do ręki sznurek, długości około 1 metra i na jego końcu zawiązujemy duży supeł. Obok dziecka rozkładamy wszystkie elementy z zestawu. Następnie proponujemy aby przewlekało klocki przez sznurek.  Warto poprosić aby nawlekanie odbywało się w konkretnym schemacie – np. niebieski, różowy, niebieski, zielony, żółty. Tą samą zabawę możemy przeprowadzić bez sznurka po prostu łącząc ze sobą kolejne elementy zestawu. 

  3. Siadamy z dzieckiem na podłodze albo przy stoliku Po lewej stronie dziecka rozkładamy klocuszki z zestawu. Po prawej stronie dziecka umieszczamy pudełku od zestawu, lub inny pojemnik. Dajemy dziecku szczypce, lub inny chwytak, może być nawet spinacz do bielizny. Zadaniem dziecka jest złapanie szczypcami trzymanymi w prawej dłoni pojedynczego klocka i przeniesienie go do pudełka. Tutaj również możemy zaproponować aby maluch przeniósł najpierw wszystkie łaczniki koloru niebieskiego, potem czerwonego itd. Gdy już się uda wszystkie klocuszki przenieść w opisanym wyżej schemacie, możemy to odwrócić, tak aby przenosić lewą ręką z prawej strony na lewą do pudełka. 

  4. Dziecko siedzi na podłodze w siadzie prostym, na krzesełku, lub najlepiej na średnio napompowanej piłce lub piłce krześle. Dziecko nakłada na  wszystkie swoje paluszki klocki z zestawu, tak aby na każdym paluszku był inny kolor np. palec wskazujący- niebieski, środkowy- żółty, serdeczny- zielony itd. Następnie zadaniem dziecka będzie dotknąć, tak jakby "przywitać się" kciukiem z innymi paluszkami. Warto mówić dziecku "przywitaj się proszę kciukiem z kolorem zielonym", w ten sposób będzie uczyło się kolorów, lub aby witało się z kolejnymi palcami, w ten sposób będzie uczyło się nazw palców.

  5. Dajemy dziecku dużą obiadową łyżkę. Przed dzieckiem na podłodze rozkładamy wszystkie elementy z zestawu. Następnie prosimy dziecko aby umieściło jeden, lub jeśli zdoła nawet więcej klocków na łyżce i przeszło z klockami z jednego pokoju do drugiego, w taki sposób, aby łacznik nie spadł z łyżki, możemy też wykorzystać ścieżki, zwłaszcza ścieżki sensoryczne aby dostarczyć dodatkowych wrażeń i polecić dziecku aby przenosiło klocki z jednego końca ścieżki na drugi. 

  6. Wreszcie - swobodna zabawa, łączymy ze sobą kolejne elementy zestawu tworząc konstrukcje, i ściskając klocuszki.

klocki łączniki

Produkty powiązane

Menu

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się