Wydaj jeszcze 300,00 zł i otrzymaj darmową dostawę!

Darmowa dostawa tylko dla produktów nie gabarytowych 

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Koszyk 0
Wyszukiwanie w blogu
Kategorie bloga

Gra pamięciowa ze zwięrzętami

Dodany dnia9 miesięcy temu Przez 556
Ulubione0

Memory zwierzęta to doskonała gra dla dzieci, która ma za zadanie pomóc w rozwoju umiejętności rozpoznawania wzorów, pamięci oraz skojarzeń. Memory składa się z 24 lekkich, piankowych płytek w kształcie kwadratów ( 12 kwadratów z ilustracjami zwierząt oraz 12 kwadratów ze wzorami sierści tych zwierząt). Wśród zwierząt możemy znaleźć np. ptaka, motyla, rybkę, biedronkę, zebrę.


Memory zwierzęta możemy wykorzystać do następujących zabaw z dzieckiem:

  1. Dziecko siedzi na podłodze. Przed dzieckiem porozkładane są wszystkie płytki ze zwierzątkami i ich wzorami sierści ilustracją do góry. Zadaniem dziecka jest dopasować do siebie zwierzątko wraz z odpowiednim wzorem sierści.
  2. Dziecko oraz rodzic siedzą na krzesłach przy stoliku. Na stoliku porozkładane są wszystkie płytki ilustracjami do dołu. Każdy z graczy na przemian odsłania po 2 płytki. Płytki uznaje się za takie same, jeśli zwierzęciu odpowiada prawidłowy wzór sierści. Gracz, który odgadnie parę, zabiera ją ze stołu. Jeśli nie odgadnie pary- gracz musi odłożyć płytki na miejsce obrazkiem do dołu. Wygrywa ta osoba, która będzie miała najwięcej prawidłowo odgadniętych par.
  3. Rodzic oraz dziecko siedzą na podłodze . Rodzic rozkłada przed dzieckiem kilka płytek ze zwierzątkami w odpowiedniej kolejności. Zadaniem dziecka jest zapamiętać je, następnie rodzic miesza płytki, a dziecko musi je ułożyć w zapamiętanej kolejności.
  4. Dziecko oraz rodzic siedzą na krzesłach przy stoliku. Rodzic rozkłada przed dzieckiem płytki ze wzorami sierści zwierzątek. Zadaniem dziecka jest dopasować odpowiednie zwierzątko do wzoru sierści.
  5. Dziecko siedzi na podłodze. Przed dzieckiem ustawione jest pudełko z materiałem sypkim np. z ryżem, kaszą, makaronem, piaskiem. W pudełku pochowane są płytki z ilustracjami zwierząt, a obok pudełka porozkładane są płytki ze wzorami sierści. Zadaniem dziecka jest znaleźć w pudełku płytkę z obrazkiem zwierzęcia i dopasować je do odpowiedniego wzoru sierści.
  6. Dziecko oraz rodzic stoją na podłodze. Rodzic pokazuje dziecku płytkę z ilustracją zwierzęcia. Dziecko ma za zadanie naśladować pokazane przez rodzica zwierzę. Można utrudnić zadanie pokazując dziecku płytkę ze wzorem sierści zwierzęcia.
  7. Rodzic oraz dziecko siedzą na krzesłach przy stoliku. Przed nimi porozkładane są płytki ze zwierzątkami. Rodzic opisuje wybrane przez siebie zwierzątko np. o motylu- ,,To zwierzątko potrafi latać. Ma kolorowe skrzydła”. Zadaniem dziecka jest odgadnąć o jakim zwierzątku mówi rodzic i wskazać je na odpowiedniej płytce.
Produkty powiązane

Menu

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się